Buduj swoją historię kredytową

Nigdy nie wiemy, kiedy może nam się przydać bankowa zdolność kredytowa i kiedy będziemy mieli potrzebę z niej skorzystać. Na wszelki wypadek warto już dużo wcześniej zająć się jej kompletowaniem oraz tworzeniem całkiem ładnych faktów związanych z regulaminowym i terminowym spłacaniem zaciągniętego zobowiązania. Takie rzeczy będą się później bardzo liczyć.

Kiedy może przydać się zdolność kredytowa?

W zasadzie na każdym etapie naszego życia może pojawić się moment, w którym stwierdzimy, że czas coś zmienić. Najczęściej jest to mieszkanie, kiedy dochodzimy do wniosku, że nie chcemy więcej miejsca do spania wynajmować, albo gdy zakładamy własną rodzinę i chcemy przeprowadzić się do własnych czterech kątów.

Jak budować historię kredytową?

Wyjścia są tak naprawdę dwa. Pierwszym z nich jest zaciąganie, najlepiej w supermarketach, niewielkich kredytów na przykład na toster, suszarkę czy inne urządzenia o niezbyt wielkiej wartości, które równie dobrze  można byłoby zakupić za gotówkę. W marketach można często znaleźć ofertę rat zero procent, dzięki czemu transakcja nie kosztowałabym nas dodatkowo. Innym wyjściem jest skorzystanie z oferty na przykład ExtraPortfel, za pomocą której możesz zaciągać niewielkie zobowiązania, wynoszące między 100 a 5000 złotych. Tutaj jednak w większości przypadków będzie miało znaczenie, ile masz lat, ponieważ nie wszystkie chwilówki przyznawane są osobom mającym zaledwie osiemnaście lat ze względu na niestabilność zatrudnienia.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.


*