Buduj swoją historię kredytową

Nigdy nie wiemy, kiedy może nam się przydać bankowa zdolność kredytowa i kiedy będziemy mieli potrzebę z niej skorzystać. Na wszelki wypadek warto już dużo wcześniej zająć się jej kompletowaniem oraz tworzeniem całkiem ładnych faktów związanych z regulaminowym i terminowym spłacaniem zaciągniętego zobowiązania. Takie rzeczy będą się później bardzo liczyć.

Kiedy może przydać się zdolność kredytowa?

W zasadzie na każdym etapie naszego życia może pojawić się moment, w którym stwierdzimy, że czas coś zmienić. Najczęściej jest to mieszkanie, kiedy dochodzimy do wniosku, że nie chcemy więcej miejsca do spania wynajmować, albo gdy zakładamy własną rodzinę i chcemy przeprowadzić się do własnych czterech kątów.

Jak budować historię kredytową?

Wyjścia są tak naprawdę dwa. Pierwszym z nich jest zaciąganie, najlepiej w supermarketach, niewielkich kredytów na przykład na toster, suszarkę czy inne urządzenia o niezbyt wielkiej wartości, które równie dobrze  można byłoby zakupić za gotówkę. W marketach można często znaleźć ofertę rat zero procent, dzięki czemu transakcja nie kosztowałabym nas dodatkowo. Innym wyjściem jest skorzystanie z oferty na przykład ExtraPortfel, za pomocą której możesz zaciągać niewielkie zobowiązania, wynoszące między 100 a 5000 złotych. Tutaj jednak w większości przypadków będzie miało znaczenie, ile masz lat, ponieważ nie wszystkie chwilówki przyznawane są osobom mającym zaledwie osiemnaście lat ze względu na niestabilność zatrudnienia.

2 Komentarze

  1. Sprytne te sposoby, dzięki!

  2. Ja korzystałem z tego pierwszego sposobu, ale ten drugi jest chyba lepszy.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.


*